V nouzi poznáš přítele

Na ostrově Bali, v malé rybářské oblasti Amed pomáháme od začátku pandemie nejen dětem, ale i těm nejpotřebnějším. Díky lidem, kteří mají srdce na pravém místě a podporují nás v naší činnosti jsme toho, za tu dobu, už hodně dokázali.

Největší výhrou pro nás ale je to, že nám tato pandemie „vyselektovala“ lidi v našem okolí i spolupracovníky na ostrově samotném. Díky tomu, že někdo z naší cesty odešel, se mohl naopak zase někdo jiný přidat. Dnes už stoprocentně věříme tomu, že Bali je ostrov Bohů a Démonů a že ti Bohové to tam všechno řídí. Ať se nám cokoliv zdá dobré nebo špatné a zvláště to špatné nás v danou chvíli štve, s odstupem času vidíme, že to tak mělo být a mělo to svůj velký význam.

Místní člověk jménem Dolpo, majitel malého rezortu u moře, ještě dávno před pandemií věnoval každý měsíc nemalou částku na pomoc lidem v nouzi ve svém okolí. Nejen, že peníze věnoval, ale i sám následnou pomoc organizoval a postupně vytvořil místní dobrovolnickou skupinu, na podporu velmi chudých, nemocných nebo starých lidí, s názvem Charity of life.

V této činnosti pokračuje stále. I když sám nyní nemá peníze ani na své vlastní náklady, neustále hledá cesty, jak získat pomoc pro druhé. Ač jsme byli občas v kontaktu již dříve a jeho činnost jsme sledovali, naše cesty se sešly až nyní.

Děkujeme Bohům, že nás nenechali dlouho bloudit, když náhle jedna z našich cest skončila a Dolpovi, že nám je velkou oporou v době, kdy sami nemůžeme na ostrově být.

Terima kasih banyak atas dukungan dan bantuan Kamu Dolpo