O NÁS – CESTA K SRDCI

Jak to začalo? Nu nečekejte příběh jako z pohádky.

Moje první letenka na Bali zakoupená bez plánu a cíle, v situaci, kdy toho máte už dosti za sebou, ale zároveň ještě asi hodně před sebou, jen to v té dané chvíli vlastně vůbec nevidíte, byla počátkem mého pochopení rčení „Děje se to pro Tebe, ne Tobě“.

Měsíc jsem prožila v malém domku mezi místními lidmi, viděla jsem, jak žijí, jak mluví se svými Bohy a díky nim poznávala i krásy ostrova. Odlétala jsem do Čech se slzami v očích a obrovským nadšením, že už vím, kde že je ten RÁJ. Za necelé tři měsíce jsem letěla na Bali zpět, s pocitem, že se vracím „domů“.

Během dvou let jsem Bali navštívila sedmkrát. Prožila vzlety i pády, nadšení střídalo zklamání, ale celé to stále byla a je cesta k poznání tohoto místa, kultury a mentality místních lidí, i sebe sama.

Když v roce 2018 postihlo sousední ostrov Lombok velké zemětřesení, uspořádali jsme s kamarádkou první sbírku, na pomoc základní škole v obci Ngolang. Na vánoce jsme na Bali odlétali s kufry plnými darovaných školních potřeb a finanční částkou, za kterou jsme mohli na Lomboku koupit čtyři velké školní tabule, odpadkové koše na třídění odpadu, které si škola přála, a zbylo i na pár sladkostí pro děti nejen na Lomboku, ale i v mateřské školce na Bali, v oblasti Amed, kde při svých pobytech na ostrově bydlím.

Měla jsem z toho krásný pocit, který byl umocněný následným nečekaným poděkováním od Indonéské ambasády v Praze.

Byl to jeden z prvních momentů, kdy si řeknete, že každá pomoc, i ta sebemenší, má smysl, a pokud člověk umí najít cestu jak pomáhat těm, kteří to potřebují, měl by po ní jít.

V průběhu času však začínalo být zřejmé, že realizovat tuto činnost individuálně, skýtá mnoho zbytečných překážek, proto jsem, s pomocí přátel, založila spolek.

… a tak si vás dovolím pozvat na Pathway to heartcestičku k srdci balijských dětí… Půjdete po ní s námi?

Pavlína Marešová